Prevádzkovateľ webu, spoločnosť VIVEN s.r.o., so sídlom Kopčianska 10, Bratislava 851 01, IČO: 48 176 028, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe cookies potrebné pre fungovanie webovej stránky a pre analytické účely a v prípade Vášho súhlasu tiež pre marketingové účely.

Panorama City očami Viven

VIVEN má za sebou veľmi úspešný rok aj vďaka novému rezidenčnému projektu na brehu Dunaja – Panorama City. Môžeme sa pýšiť množstvom úspešných predajov a prenájmov a tiež spokojnými klientmi. Našimi klientmi sú – mladý človek, single, čerstvý manželský pár, rodina, biznismen či investor. Ale aj staršie ročníky, ktoré vplyvom projektu pookriali a omladli. A v neposlednom rade aj rôznorodá zahraničná klientela.
A všetci spokojní s našimi službami! Máme radosť z našej práce.

Náš úspech je v tom aké sme, ale aj v tom čo predávame...
Nech sa páči – Panorama City

Dvojičky na brehu Dunaja, ktoré sa môžu pýšiť modernou architektúrou, výbornou adresou v centre mesta a skvelou občianskou vybavenosťou. Neprehliadnuteľná, 100 metrov vysoká novostavba ponúka moderné mestské bývanie. Prvý veľký a úspešný projekt po kríze.

Charakter projektu Panorama City

Dve výškové budovy nachádzajúce sa na brehu Dunaja v Starom meste. Panorama City ponúkla 605 bytov a obchodných prevádzok na 33 podlažiach. K bytom sa dali dokúpiť parkovacie miesta a v cene bola pivničná kobka. Hlavným benefitom tejto novostavby je podľa nás adresa, ktorá ponúka majiteľom bytov výhody moderného bývania v meste. V rámci projektu sú obchodné prevádzky, ktoré sa postupne zapĺňajú a poskytujú majiteľom ďalšie výhody a zvyšujú komfort bývania. Projekt Panorama City poskytuje svojou polohou aktivity rôzneho druhu pre klientov, ktorí preferujú moderné mestské bývanie. V bezprostrednej blízkosti projektu je nákupné centrum Eurovea a Slovenské národné divadlo. Krátkou prechádzkou sa z Panorama City dostanete do historického centra mesta, alebo na promenádu Dunaja.

Moderná novostavba či opacha v meste ?

Platí pravidlo: „100 ľudí 100 chuti“. Každý z nás ma inú predstavu o bývaní. Niekto túži mať rodinný dom v pokojnom prostredí s veľkou záhradou a súkromím. Nevadia mu napríklad zápchy do mesta, veď aspoň preberie s deťmi čo je nové. Iný by zase z centra mesta nešiel ani za nič. Čas na záhradu nemá a ani po tom netúži. Na susedský ruch si už zvykol a občasná spoločná susedská párty ho poteší. Z nášho pohľadu a skúseností je projekt Panorama City vhodný pre rôzne typy klientov bez ohľadu na vek, profesiu, stav či pôvod. Klient Panorama City preferuje bývanie v meste, je rád v centre diania, užíva si nadštandardné služby s výbornou občianskou vybavenosťou, či napojením na diaľnicu a mestský okruh. Architektúra projektu je určite zaujímavá a moderná. Samozrejme, neulahodí každému oku. Asi nič pre niekoho, kto sníva o drevenici.

Panorama City v našich číslach

Zaujímavý a úspešný projekt, ktorý developer rýchlo vypredal. Po kolaudácii a odovzdaní bytov, ktoré začalo prebiehať v marci tohto roku, sa na trh začali dostávať byty na sekundárny predaj, alebo na prenájom. Na prekvapenie väčšiny si dovolíme konštatovať, že na trh sa nedovalilo veľké množstvo bytov, ako mnoho ľudí očakávalo. Preto si byty v projekte držia svoje ceny a dopyt po bytoch v projekte je stále vysoký. Pre VIVEN bol projekt Panorama City absolútnym „trhákom“. V projekte Panorama City sa nám podarilo predať a prenajať väčší počet bytov. Získali sme mnoho spokojných a verných klientov, ktorým sme riešili a aj naďalej riešime ich realitné potreby. Najväčší dopyt bol po 2 izbových bytoch, ktorých predajná cena sa pohybovala od 2 400 – 3 700 Eur/m2. Značný rozptyl v predajnej cene je spôsobený podlažím, orientáciou a výhľadom. Kým v prvej veži ste našli 2 izbový byt za 155 000 Eur vrátane parkovacieho státia, vo Veži II, s výhľadom na hrad, ceny neklesli pod 190 000 Eur. Prenájom 2 izbových bytov sa pohybuje na úrovni 750 Eur plus energie a parkovacie státie. Projekt ponúka aj jednoizbové byty. Ich ceny sa pohybovali na sekundárnom trhu na úrovni od 2 600 až do 3 000 Eur/m2. Prenájom 1 izbové bytu je od 550 Eur + energie a parkovacie státie. 3 izbové byty sa predávali v priemerných cenách 2 800 Eur/m2 s obdobným rozptylom ako v prípade 2 izbových bytov. Cena prenájmu je veľmi individuálna (vplyv na cenu má hlavne štandard zariadenia, veľkosť, orientácia, podlažie a výhľady). Ceny začínajú od 1 000 Eur na mesiac a pri najlukratívnejších bytoch je cena prenájmu 1 600 Eur bez energií a parkovacieho státia. Najväčší formát bytov, ktorý projekt ponúka sú 4 izbové byty o výmere 96 m2 + loggia. Takýto byt je možné kúpiť v  cene okolo 2 800 - 3 000 Eur/m2. Väčšina týchto bytov sa na trh prenájmov nedostáva. Ide o formát, ktorý si klienti kúpili za účelom vlastných bytových potrieb. Na najvyšších podlažiach sú v ponuke aj väčšie formáty bytov, tie sa však na trh dostávajú iba veľmi ojedinele. My však jednu perličku pre Vás máme: http://www.viven.sk/detail/323245 Všeobecne, byty vo Veži II s výhľadom na hrad, Dunaj a Staré Mesto s južnou, prípadne juhozápadnou orientáciou dosahovali ceny cca o 15 % vyššie ako ceny bytov vo Veži I, či byty s východnou orientáciou. Taký je trh. Tak veľa spraví jedinečný výhľad. A naša skúsenosť a čísla ukazujú, že klienti si krásny výhľad radi užívajú a zaplatia. VIVEN má v ponuke stále zaujímavé byty v Panorama City, navštívte našu stránku: www.viven.sk

späť na zoznam článkov